Čo vypovedá mesiac vášho narodenia o vašom zdraví

24.11.2018 19:57

Oficiálna veda hovorí, že dátum nášho narodenia nemá žiadny vplyv na naše životy a zdravie. Ale niektorí vedci s otvorenejšou mysľou zistili, že skutočne existuje súvislosť medzi ročným obdobím, kedy sa narodíte a vaším budúcim zdravím a náchylnosťou na niektoré ochorenia.

Poďme sa teraz pozrieť na to, ako vás a vaše zdravie ovplyvňujú jednotlivé kalendárne mesiace.

Január

Ľudia narodení v tomto mesiaci majú sklony k depresii a výkyvom nálad.

Okrem toho často trpia migrénami, majú zvýšené riziko srdcových infarktov, zápchy a žalúdočných vredov.

Február

Ľudí narodených vo februári často trápi trombóza krvi, srdcovo-cievne ochorenia a problémy so štítnou žľazou.

Marec

Prílišná energickosť je typická pre tých, ktorí sa narodili v marci.

Naproti tomu je pre ne tiež príznačný nábeh na astmu, srdcové ochorenia, reumatizmus, zápchu, artritídu a očné katarakty.

Napriek pomerne veľkej palete možných ochorení sú marcoví ľudia výrazne optimistickí.

Apríl

Ženy aj muži narodení v apríli sú často postihnutí astmou, ochoreniami štítnej žľazy, osteoporózou a zápalmi priedušiek.

Máj

Astma, depresia, osteoporóza a zápcha sú najčastejšie ťažkosti, ktoré trápia ľudí narodených v tomto inak zrejme najkrajšom mesiaci v roku.

Jún

Pre osoby narodené v júni je príznačná zvýšená miera výskytu cukrovky, astmy, alergií, zažívacích ťažkostí a rednutie kostí.

Ich ďalším častým trápením bývajú psychické problémy a depresia.

Júl

Ľudia, ktorí sa narodili v júli bývajú pomerne zdraví, no potrápiť ich môže hlavne artritída, astma a bolesti krčnej chrbtice.

August

Ak ste na tento svet prišli koncom leta v auguste, potom si dávajte pozor prevažne na osteoporózu, reumu, štítnu žľazu a astmu.

September

Septembroví ľudia bývajú pomerne impulzívni, príčina čoho sa pripisuje výraznému skracovaniu dní a slnečného svitu v tomto ročnom období.

Ohrozuje ich tiež osteoporóza a astma.

Október

Pre ľudí narodených v októbri sú príznačné migrény a problémy so štítnou žľazou. Pozornosť by mali venovať aj hladine cholesterolu v krvi a nábehu na astmu.

November

Ľudí, ktorí prišli na svet v novembri, neskôr v živote zvyknú potrápiť kožné problémy, ochorenia srdca, štítna žľaza, infarkty a zápcha.

December

No a pre tých, ktorí sa narodili koncom roka v decembri, sú typické depresia, srdcovo-cievne ochorenia a očné katarakty.

 

Sila čísel

Ľudia číslam od dávna dávali určitú zázračnú moc. Z čísel sa veštilo a predpovedala budúcnosť. Významne úspechy v numerológii dosiahli Egypťania, tajomstvo numerológie je zachytené v Kabale, Čísla nás sprevádzajú po celý náš život. Sú univerzálnym jazykom celého vesmíru a sú tiež neoddeliteľnou súčasťou našej osobnej existencie. Skôr, ako dostaneme meno, zaznamená sa dátum nášho narodenia – minúta, hodina, deň, mesiac a rok.

Empirickým skúmaním sa zistilo, že ľudia, narodení približne v rovnakom čase vykazujú určité spoločné črty: charakterové vlastnosti, náchylnosti k chorobám, smerovanie v živote a pod. Samozrejme že tieto charakteristiky neplatia na sto percent. Vždy je prítomná miera odchýlky, ktorej veľkosť závisí od mnohých faktorov, ale predovšetkým od snahy jednotlivca určiť si svoj život sám.

Určite príde doba, v ktorej poznanie a vedomosti dosiahnú úroveň, vďaka ktorej budem schopní pochopiť a vysvetliť aj vplyv čísel na náš život. Dovtedy sa môžeme spoliehať len na skúsenosti a vedomosti našich predkov. Ak vás zaujíma, aké dispozície vám prinášajú čísla v dátume vášho narodenia, môžete si to pozrieť tu.

Čísla? Čísla!