3 kilá za 3 dni

11.03.2018 11:58

Všetci vieme, aké ťažké je schudnúť alebo si udržať váhu. Dnes ľudia, dokonca aj mnohí mladí, priberajú na váhe rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. 

Čo ak by sme vám teraz povedali, že môžete schudnúť jednoducho tak, že pridáte jednu zdravú bylinku do vášho jedálnička?

Táto bylinka totiž dokáže urýchliť chudnutie. Okrem toho tiež zlepší vaše zdravie, prečistí obličky a vylieči infekcie močových ciest.

O akej bylinke to hovoríme? O petržlene.

Petržlen a chudnutie

Máte radi petržlen? Ako prísada do jedál sa používa vo veľmi veľa rôznych svetových kuchyniach.

Problémom však je, že sa používa len vo veľmi malých dávkach, ktoré nestačia na naštartovanie metabolizmu a očistného procesu, vrátane vyplavenia nahromadených tekutín z tela. Mnohí lekári odporúčajú petržlen ako podpornú liečbu pri všetkých ochoreniach obličiek.

Je totiž výborným a silným prostriedkom na prevenciu a liečbu problémov s močovými cestami či obličkami a tiež pôsobí ako silné diuretikum.

Na liečbu môžete používať oboje – vňať aj koreň.

Na prečistenie tela a chudnutie existuje pomerne veľa rôznych receptov s využitím petržlenu. Recept, ktorý vám ponúkneme v tomto článku, je od jednej čitateľky. Ako uvádza: „Petržlen je vskutku výnimočný. Ešte v pondelok som vážila 80 kg a o 3 dni neskôr vo štvrtok to bolo o 3 kilá menej. Dnes sa cítim naozaj úžasne“.

Ingrediencie

Na výrobu čaju budete potrebovať:

  • 5 polievkových lyžíc petržlenovej vňate

  • 1 liter vody

Príprava a užívanie

Príprava čaju je naozaj veľmi jednoduchá. Robte nasledovné:

Umyte vo vode a na drobno nožom pokrájajte petržlenovú vňať.

  1. Prevarte 1 liter vody a zalejte ňou petržlen.

  2. Nechajte čaj lúhovať 10 minút a potom ho sceďte.

Užívajte 2 až 3 poháre čaju v priebehu dňa. Za jeden deň by ste však nemali vypiť viac ako 1 liter tohto čaju.

Záver

Ide o naozaj úžasný nápoj, ktorý pomôže z vášho tela vyplaviť mnohé toxíny, odstrániť nahromadené prebytočné tekutiny a naštartovať metabolizmus spaľujúci tuk a kalórie.

Okrem toho pomôže odstrániť patogénne baktérie z močových ciest spôsobujúce zápaly, ale aj iné škodlivé substancie z tela.