Začíname - znovu

27.02.2019 18:31

Konečne sme sa dostali na samý spodok - nie našej psychiky, ale k základom nášho bývalého domu. Keďže žijeme v oblasti, kde sa občas prevalí voda cez náš dvor - stáva sa to pri silných a vytrvalých dažďoch - náš bývalý dom stál na pilotoch. A teraz sme sa konečne prepracovali k týmto betónovým kockám, ktoré nám držali dom v patričnej výške, aby sme neodplávali v prípade záplav o pár metrov bližšie k mestu. 

Všetky zhoreté zvyšky sú už vypratané. Odniesli ich kontajnery, ktoré nám zabezpečil primátor nášho mesta. On a jeho úrad nám poskytli túto veľkú pomoc a v ťažkej situácii sme si nemuseli lámať hlavy nad tým, čo s tonami odpadu, ktoré zostali na mieste nášho domova. Ku koncu februára sme stáli na vyčistenej zemi, kde o katastrofe hovoril už len popol na zemi a obhoreté stromy a kríky. 

Náš nový dom bude podstatne menší, ako bol ten prvý. Ale tiež ho musíme stavať nad zemou, aby sme sa ochránili pred vysokou vodou - po požiari domu by to už bolo snáď aj tragikomické, keby nás vytopil prívalový dážď!