Šumivá bomba do kúpeľa s olejom

26.09.2016 21:32

Potrebujeme sypké prísady, všetky sa dajú bežne kúpiť v obchodoch s potravinami, a pevnú formičku alebo malý téglik s objemom približne 100ml na jednu bombu.

  • 50 g sódy bikarbóny
  • 25 g kyseliny citrónovej
  • 25 g kukuričného škrobu
  • 5 g oleja s prídavkom silice

Zmiešame sypké zložky, pridáme olej, na farebnú verziu pridáme aj trošku potravinárskeho farbiva. Do oleja pridáme 1-2 kvapky prírodnej silice (esenciálneho oleja) - pozor na dráždivé oleje ako škorica, zázvor, borovica, uprednostnite byliny a citrusy. Môžeme pridaťsuché kvetové lupene, lístky alebo mleté ovsené vločky, ktoré zjemňujú pokožku. Hmotu dobre premiešame a stláčaním v dlani modelujeme ako plastelínu. Ak dobre drží, natlačíme ju do formičky. V prípade, že sa rozdeľuje a drobí, pridáme trošku vody, stlačením v dlani otestujeme tvárnosť hmoty. Formičku vyklopíme a necháme kúpeľovú bombu vyschnúť. Môžeme sušiť aj v teplovzdušnej rúre na 50°C asi 20 minút.

Šumivá bomba po vhodení do kúpeľa vytvára jemné bublinky, ktoré prekrvujú pokožku, uvoľňuje do vody vyživujúce oleje a prísady a tiež pridané aromatické zložky. Účinky roztoku sódy bikarbóny na pokožku sa využívajú často pri detskom ekzéme a dermatitídach.

zdroj: https://plnielanu.zoznam.sk/ 

—————

Späť