Nápoj na rýchle prečistenie a regeneráciu pečene

05.10.2017 10:36

Na výrobu tohto detoxikačného nápoja budete potrebovať nasledovné suroviny:

  • 1 čajová lyžička kurkumy

  • 1 čajová lyžička cejlónskej škorice v prášku

  • 1 čajová lyžička postrúhaného zázvoru

  • 1 dcl kokosového mlieka

  • štipka čierneho korenia

  • 1 čajová lyžička medu

  • 1/2 čajovej lyžičky vanilkového extraktu

Príprava

1. Vezmite pohár a nalejte do neho 1,5 dcl vriacej vody.

2. Do vody pridajte kurkumu a zázvor, zamiešajte, prekryte pokrievkou a nechajte lúhovať 10 až 15 minút.

3. Potom primiešajte do toho škoricu, čierne korenie, vanilku a med. Dolejte kokosové mlieko a znova všetko zamiešajte.

4. Váš detoxikačný nápoj je hotový!

Užívanie

Užívajte 1 krát denne počas 7 dní. Najlepšie medzi jedlami, napríklad doobeda medzi raňajkami a obedom alebo poobede medzi obedom a večerou.

Po týždni, keď sa vaša pečeň prečistí, začnete sa oveľa lepšie cítiť. Budete mať viac energie, budete vitálnejší, zlepší sa vám pamäť a zvýši chuť do života.

Môžete zaznamenať aj ďalšie pozitívne zmeny súvisiace s prečistenou pečeňou akými sú zlepšenie stavu pokožky, ústupu akné či zvýšenie chuti do jedla.

Odporúča sa, aby ste túto očistnú kúru vykonali aspoň 2 krát do roka.

Pečeň je najväčší vnútorný ľudský orgán. Má veľa úloh, najmä pri látkovej premene. Oprávnene je pokladaná za chemické laboratórium ľudského tela.

Najbežnejšie ochorenia pečene sú cirhóza, steatóza, hepatitída či nebodaj nádorové ochorenie. Ako vám pečeň oznámi, že má problémy?

1. Precitlivelá a svrbivá pokožka

Jedným zo skorých príznakov ochorenia pečene môžu byť aj svrbivé miesta na pokožke, ktoré sa začnú postupne rozširovať, alebo sa stupňuje intenzita svrbenia. 

2. Zmeny na koži

 Ak pečeň v dôsledku ochorenia neuvoľnuje z tela toxické látky, farbivo bilirubín sa začne hromadiť a tieto príznaky začnú byť viditeľné. Koža jemne zmení svoju farbu, zožltne. Rovnako aj špičky prstov a nechty môžu nadobudnúť žltkastý odtieň.

3. Zmeny vo vylučovaní

Pečeň, ktorá nie je v poriadku o sebe môže dať vedieť aj pri návšteve toalety. Ak ste postrehli zmeny stolice a táto je sivá, bledá, či nebodaj krvavá, vaša pečeň s vysokou pravdepodobnosťou nefunguje správne. Podobne - ak je váš moč tmavý a nie je to v dôsledku silnej dehydratácie, je to varovný znak, že vaša pečeň nefunguje správne.

4. Pretrvávajúca únava

Ak ste dlhšiu dobu bez energie, pridáva sa k tomu malátnosť, prípadne pocity extrémnej slabosti a tieto pocity sa kombinujú s ďalšími uvedenými, je načase dať si vyšetriť pečeň.

5. Bolesti v bruchu

Ak pozorujete kŕče, ktoré sú prípadne sprevádzané tlakom v bruchu a pocitmi nafúknutia, mali by ste spozornieť. Môže sa jednať o opuch, spôsobený nahromadením tekutiny v brušnej stene.