Írsky chlebík

10.04.2015 14:38

Na internete je viac chlebov označených ako Írsky chlieb. Ide o nekysnutý chlieb bez droždia alebo kvásku, ktorý sa ľahko a rýchlo pripraví. Vybrala som tento recept a vyskúšala som ho. Írsky chlieb som pripravila zo špaldovej múky a jogurtu, miesto kvásku sa dáva soda bicarbona. Chlieb má chrumkavú múčnu kôrku, je nadýchaný, mäkučký a vláčny i na druhý deň, vynikajúcej chuti, je veľmi zdravý a je požehnaním pre chorých s tráviacimi ťažkosťami, zoslabnutých a diabetikov i zdravých.

 

Suroviny:

·            450 g múka špaldová hladká

·            1 ČL soľ

·            1 ČL cukor kryštálový

·            1 ČL sóda bikarbóna

·            500 ml (jogurt grécky hustý) jogurt biely neochutený hustý domáci

porcia: 1 chlieb

Príprava: 15https://linkmail2.azet.sk/proxy/2004123628?link=http%3A//varecha.pravda.sk/la/00.gifminút

Pečenie: 50https://linkmail2.azet.sk/proxy/2004123628?link=http%3A//varecha.pravda.sk/la/00.gifminút na 190 °C

 

Na sladko:

Toto bol pôvodne recept na tradičný írsky sódový chlebík. Oni ho robia na slano a jedia s mäsom, ja som si recept trošku upravila a je viac do sladka. Jeme ho ako vianočku na raňajky (olovrant) s maslom a džemom, ale je super aj ako zákusok ku káve alebo čaju s jahodovým džemom a šľahačkou. Podľa rozpisu bude chlebík len jemne sladký, tak kto má rád vyslovene sladké pečivo, nech pridá viac cukru. Dobrá alternatíva vianočky pre tých, čo nemôžu droždie.

 

Suroviny

 3 hrnčeky múka polohrubá

 0,5 hrnčeka cukor kryštál

 2 hrnčeky mlieko kyslé

 1 ks vajce

 1/4 hrnčeka roztopené maslo

 0,5 KL prášok do pečiva

 1 KL sóda bikarbóna

 Štipka soľ

hrozienka /nemusia byť/

 

Postup

Zmiešame si suché a mokré prísady. Hrozienka zvyknem na chvíľu namočiť do vriacej vody. Vareškou spolu všetky suroviny dobre vymiešame a vo vymastenej a múkou vysypanej forme (väčšia bábovková, resp. veniec s priemerom 23cm alebo hranatá chlebíková forma rozmer cca 23x13cm) upečieme do zlata. Teplota pečenia podľa konkrétnej rúry, taká, na akej pečiete zákusky. Či je chlebík hotový vyskúšame špajdlou. Ja ho pečiem cca 30 min. Chlebík vydrží v zatvorenej dóze alebo v sáčku vďaka kyslému mlieku vláčny a chutný aj niekoľko dní. 

—————

Späť