Čo prezrádzajú farby oblečenia o vás?

17.10.2017 14:55

Keď otvoríte váš šatník, jedna farba v ňom jasne dominuje. Obvykle je to tá, ktorá je zároveň aj vašou najobľúbenejšou. Tento odtieň dokáže prezradiť veľa aj o vašej osobnosti. Zároveň touto voľbou dokážete ovplyvniť aj aktuálnu náladu a môžete z psychologického hľadiska pozitívne ovplyvniť aj niektoré vaše slabosti.

 

Čierna

Čiernu farbu charakterizuje nekompromisnosť, úcta voči pravidlám a vrodená elegancia. Potvrdzujete ňou vašu silu a dominanciu. Kto má rád čiernu farbu, má zmysel pre detail a presnosť, svoje činy má vopred premyslené. Čierna navodzuje rešpekt, vážnosť a reprezentuje určitú spoločenskú úroveň. Čierna je tiež farbou konzervatívnych ľudí, ktorí v živote neradi riskujú. Stávka na istotu je pre nich viac ako vzrušenie z nejakej neočakávanej výhry.

Je najobľúbenejšou farbou na svete a v spoločnosti prevláda názor, že je najmagickejšou farbou zo všetkých farieb. Ak sa niekto oblečie do čiernej, prakticky nič nepokazí. Preto aj ľudia v politických kruhoch majú v niektorých prípadoch predpísanú čiernu farbu pri výbere oblečenia. Vedeli ste, že čierna farba je štatisticky najobľúbenejšia farba vo sfére účtovníkov a štatistikov?

Nositelia čiernej stavajú múr medzi sebou a okolitým svetom akoby vraveli: “Nedotýkajte sa ma!” Najväčšou slabosťou čiernej sú jej emócie. Radi si presadzujete svoj názor, v opačnom prípade ste nervózni a dokážete byť veľmi nepríjemní. Nemáte problém s konverzáciou. Ľahko nadviažete kontakt s cudzími ľuďmi a všade si nájdete priateľov a napriek tomu vyznávači tejto farby sa vyznačujú autoritou a tajnostkárstvom. Baví ich mystika a aj keď dokážu šikovne vychádzať s ľuďmi a sú rodení diplomati často cítia potrebu izolovať sa od vplyvov z okolia. 

 

 

Biela

Biela je farbou čistoty, nevinnosti, úprimnosti, ale i slobody a nezávislosti. Majú ju radi ľudia vyrovnaní, sebavedomí a otvorení s jemnou povahou. Ľudia, obľubujúci bielu farbu, dokážu byť veľmi samostatní, inovatívni a hrdí. Svoje názory presadzujú rozumne.

Ak ju nosíte rady, ste otvorené všetkým silám vo svojom okolí. Viete skĺbiť intelekt a priateľskosť. Radi vytvárate nové priateľstvá a spoznávate nových ľudí.

Po finančnej stránke ste na tom vcelku dobre. Milióny nemáte, možno si niekedy posťažujete, ale zle na tom isto nie ste. Ste osoba, ktorá sa dokáže prekrásne zamilovať. Možno vám potrvá, kým nájdete toho (tú) pravého (pravú), ale keď raz dospejete do vzťahu s veľkým V, bude to stáť zato.

Máte radi jednoduché a nádherné veci. Vaše hodnoty sa zakladajú na tolerancii a láske, ktoré sú pre vás jedinou zmysluplnou hodnotou.

Nositeľ bielej farby je schopný ovplyvniť ľudí vo svojej bezprostrednej blízkosti do takej miery, až majú pocit, že tento človek je ich dobrodinec. Túto farbu obľubujú ľudia otvorení, úprimní a nekompromisní, ktorí nič neodpustia sebe ani svojmu okoliu. Vytvárate dojem odstupu a chladu, aj napriek nevinnému a láskavému srdcu. Alebo možno práve preto... 

 

Modrá

Modrá v šatníku patrí ľuďom, ktorí si radi užívajú pokoj, nemajú radi veľké zmeny a nenechajú sa ničím rozhodiť. Takmer vždy ide o ľudí, ktorí majú logický úsudok. Neznášajú však samotu. Dominantný prvok charakteru ľudí s modrou farbou je konzervativizmus a tradície. Človek, ktorý obľubuje modrú farbu, vie pochopiť podstatu veci a utrpenie druhých mu vôbec nie je ľahostajné.

Modrá farba uvoľňuje, upokojuje a nabáda ku kreativite; je farbou vyrovnanosti a stability. Modrá prijíma rýchle rozhodnutia a nezvykne sa k svojim rozhodnutiam vracať.

Ľudí, ktorých charakterizuje modrá farba, často vyhľadávajú v oblastiach, v ktorých je potrebné zachovať pokoj a chladnú hlavu. Sú to výborní kolegovia v práci, ktorí svedomito vykonávajú zverené úlohy. Dokážu byť spravodliví sudcovia, preto k nim ostatní často prichádzajú po radu

Modrá je ideálnym partnerom vo vzťahu. Dôvera je pre vás veľmi dôležitá, no neznamená to žiadne zväzovanie pravidlami a ani oberanie sa o pocit slobody. Ste veľmi lojálni a zakladáte si na dobrých a férových vzťahoch. Zaľúbení do modrej farby nikdy nie sú smutní, so zvýšeným hlasom sa v ich spoločnej domácnosti takmer nestretnete.

 

Fialová

Fialová je úzko spojená so spiritualitou. Nositelia fialovej farby sú väčšinou veľkorysí, láskaví, a múdri.

Ak máte radi fialovú, je prirodzené, že máte blízko k duchovnej a ezoterickej sfére. Táto farba je spojená s neustálym hľadaním odpovedí na život. Často je to obľúbená farba metafyzikov alebo ezoterikov. Fialová pomáha pochopiť vieru, odkryť rúško tajomnosti a sprostredkovať poznatky, ktoré sú pre bežných smrteľníkov nepochopiteľné.

Čo sa týka priateľstiev - fialová je dobrým a nenáročným priateľom, ktorý dáva veľa a takmer nič neočakáva. Je to spoľahlivý človek s úprimnými vzťahmi bez pretvárky. Dôležitou črtou osobnosti pod vplyvom fialovej farby je jeho poddajnosť a náchylnosť k rezignácii. Ak všetko neskončí podľa jeho predstáv a očakávaní, príjme túto skutočnosť pokorne a bez výčitiek.

Ľudia milujúci fialovú farbu nosia v sebe vášnivú duchovnú silu, sú samostatní s nezávislými názormi a umeleckými sklonmi. Keďže uznávajú silu múdrosti, na svoje okolie i na seba majú niekedy prehnane vysoké nároky.

 

Ružová

Ružová farba je symbolom mieru, dobra a lásky. Osoby inklinujúce k tejto farbe hľadajú vo svojom živote šťastie a robia všetko preto, aby ho získali. Rozpoznáme ich vďaka ich úsmevu, dobrej nálade a mladistvému vyžarovaniu. V každom, koho stretnú, hľadajú len dobro, zlo radikálne odmietajú.

Ružová osoba je veľmi premýšľavá a málokedy prijme unáhlené rozhodnutia. Zvažuje všetky pre a proti a snaží sa nájsť to najlepšie riešenie, aj keď je to niekedy zdĺhavá cesta. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o osobu pomalú až komótnu, ale to je iba klam. Naopak, v tomto prípade je to znak opatrnosti.

Nositeľov ružovej farby prezrádza aj sentimentalita a jemnosť. Romantické city sú pre vás priam charakteristické. Málo zmyslu pre praktickosť života so sklonmi k okrášľovaniu podľa vlastných predstáv vám často spôsobuje sklamania a problémy.

Medzi ľuďmi chcete byť obľúbení. Ťažko znášate, ak vám niekto krivdí alebo vám nepovie pravdu do očí. Zo všetkého sa chcete poučiť, aby ste naďalej usilovne pracovali na pozícii miláčika okolia. Hlavu máte neustále v oblakoch, no vďaka tomu pôsobíte na vašich blízkych dobrým dojmom. Nedovolí vám to utiekať sa k negatívnym myšlienkam a ste stále dobre naladení.

 

Červená

Červená je farbou vášne a krvi. Je to farba plná energie. Osoby, ktoré ju obľubujú, sa k slabším jedincom chovajú absolútne nekompromisne. Muž, reprezentujúci červenú farbu, nemá strach pred ničím a nikým, snaží sa byť stredobodom pozornosti. V skutočnosti sú tieto osoby veľmi atraktívne a veľmi sexy, svojim šarmom dokážu mnohých okúzliť. Je to farba, ktorú je veľmi ťažké nosiť a obzvlášť ťažké je jej odolať. Osobnosť pod vplyvom červenej je veľmi vrtošivá, vášnivá, vždy pripravená vybuchnúť ako sopka, ale postupne sa dokáže upokojiť. Červená potrebuje byť pre svoj život obklopená ľuďmi, samota je pre ňu tá najhoršia vec na svete.

Červená vie všetko, aspoň si to o sebe myslí. Jej arogancia je povestná. Sú ľudia, ktorí ju obdivujú, druhí naopak neznášajú. Takže – buď ju máme radi alebo ju nenávidíme. Z profesionálneho hľadiska je červená priam zázračná a človek pod vplyvom červenej je predurčený byť vodcom, ktorý je otvorený, rád zavádza novinky a dokáže prekonať akékoľvek prekážky.

Je to farba vášne, no zároveň patrí aj ľuďom, ktorí veľmi radi riskujú. Dokonca kvôli tomu majú veľmi blízko k nerestiam a ľahko prepadnú rôznym závislostiam. Títo ľudia sa prejavujú ako energické bomby.

Červenú reprezentuje dynamika, vitalita, odvaha a smelosť a odvrátená strana červenej je tá, že v honbe za osobným úspechom dokáže svojho súpera úplne zničiť. V každom prípade je lepšie s týmto človekom dobre vychádzať, ako byť jeho nepriateľom.

Ak dávate prednosť tejto farbe, vyžaruje z vás sila a energia, bývate však aj impulzívni, dokonca až agresívni. Svoje názory presadzujete, aj keď nemáte pravdu. Najbližším však dokážete prejaviť veľa nežnosti a srdečnosti. 

 

 

Zelená

Žijete v súlade s prírodou a to radi demonštrujete aj vašou obľúbenou farbou. Nechcete sa obklopovať luxusom, pretože sa v takomto prostredí necítite dobre.

Zelená je farba nádeje, uzdravenia, pokoja. Osobe dodáva pocit potreby pomáhať druhým, preto je často používanou farbou vo sfére zdravotníctva. Zelená v sebe skrýva tajomno. Človek obľubujúci túto farbu je pokojný, svoje okolie pozoruje nenápadne a v tichosti. Vie vypočuť ľudí okolo seba a poradiť im. Ľudia sa mu môžu zdôveriť.

Zelený je dobrým a verným priateľom na celý život. Vo vypätých situáciách vie zachovať pokoj, stiahnuť sa do úzadia, v konfliktných situáciách dokáže rozhodnúť bez akejkoľvek zaujatosti. Aby bol šťastný, musí bezpodmienečne pomáhať a chrániť. Naopak, musí si dať pozor, aby sa neodovzdal celý a slepo nedôveroval ľuďom, ktorí dokážu zneužiť jeho priateľstvo a ochotu chrániť. Takéto kroky môžu mať pre neho fatálne následky.

Ak máte radi zelenú farbu a uprednostňujete ju, neradi sa hádate a preferujete, ak je okolo vás vytvorené harmonické prostredie.

 

Hnedá

Pre mnohých bude prekvapením, že patríte k veľmi citlivým ľuďom. Ťažko znášate nespravodlivosť a potrebujete mať okolo seba poriadok. Férové správanie premietnete vždy aj do vašich kamarátskych vzťahov. Keď je niekto ku vám príjemný, dokážete pre neho obetovať skoro všetko. No beda tomu, kto vás nejako podvedie alebo nepríjemne sklame.

Obľúbenosť hnedej prezrádza, že ide o človeka dôverčivej, milej a pokojnej povahy. Nechýba mu ľudskosť a silne vyvinutý zmysel pre spravodlivosť, vďaka čomu ho ťažko možno spoznať a oceniť jeho kladné vlastnosti. Iní si na nich cenia solídnosť, spoľahlivosť, trpezlivosť a pocit bezpečia. 

Človek s hnedou farbou si vychutnáva prírodný luxus života. Je úprimný, citlivý a nemusí sa vzdať vlastnej kariéry, aby sa mohol venovať svojim blízkym. Je zvyknutý tvrdo pracovať a preto často pôsobí v sfére zdravia a práva. Je milovníkom zvierat a prírody. Dáva presne toľko, koľko dostane. Často sú to ľudia s umeleckými vlohami. Zaľúbení, zmyselní a neúnavní, vedia správne odhadnúť charakter druhých ľudí a majú cit objaviť skryté talenty. Pre svoju osobnú spokojnosť a vyrovnanosť potrebujú stabilitu – tak materiálnu, ako aj partnerskú. U iných farieb vzbudzujú dôveru a ľudia sa pri nich cítia bezpečne.

 

Žltá

Žltá farba reprezentuje zvláštne charakterové črty človeka. Ľudia pod vplyvom žltej potrebujú mať pocit, že sa nachádzajú na určitom spoločenskom stupni, chcú dávať najavo, že sú vzdelaní a cítia sa dobre v spoločnosti intelektuálov. Sú lační po nových vedomostiach, majú silnú vôľu a tvrdohlavým prístupom sa snažia dosiahnuť svoj cieľ. Sú otvorení a majú správny názor na život. Vďaka svojim dobre vyvinutým vodcovským a strategickým vlastnostiam môžu byť dobrými vedúcimi v zamestnaní. Mnohí ocenia ich dobré rady, prístup k riešeniu problémov a v konečnom dôsledku aj snahu nezištne pomáhať.

Ak je to žena, ktorá miluje žltú farbu, je zameraná skôr na svoju kariéru ako na domácnosť.

Žltí navonok pôsobia ako tvrdohlavé povahy, ktoré majú presne stanovené ciele a držia sa presvedčenia, že práve oni majú pravdu. To sa časom potvrdí, pretože ich rozhodnutia sú zvyčajne aj správne. Neznášajú závislosť od druhých, chcú byť absolútne nezávislí. Do svojho okolia však dokážu vyžarovať až nákazlivo pozitívnu energiu a preto sa ľudia cítia v ich spoločnosti veľmi príjemne. Po citovej stránke sú žltí verní, milujúci a pokiaľ majú všetko pod palcom, lepšieho partnera pre vzťah nenájdete.

 

 

Sivá

Nosia ju väčšinou nenápadní ľudia, ktorí nestoja o pozornosť svojho okolia. Ide o introvertov, ktorí si užívajú pokojné chvíľky niekde v súkromí. Majú radi intelektuálnu zábavu, umenie a dobré jedlo. Potešíte ich hlavne pochopením pre ich svojskú povahu a tiež dobrou starostlivosťou, ktorú dokážu štedro odmeniť. Pre najbližších sú veľkou oporou.

Milujú ochotu, pokoj a ušľachtilosť. Nikomu nezávidia, ale nikoho ani nepoľutujú. Sú opatrní, podozrievaví, ostražití, nedôverčiví a hlavne pevne presvedčení o tom, že každý si je strojcom svojho osudu. 

Sivá je farbou logického myslenia, ukrytých myšlienok či emócií. Človek, ktorý obľubuje sivú, je objektívny, neutrálny, dokáže ovládať svoje city vo všetkých situáciách, aj v láske.

Nositelia sivej sú inteligentní a často premýšľajú v abstraktnej úrovni, zachovávajú si odstup od ostatných. Z toho dôvodu sú to často ľudia pôsobiaci v sfére školstva, vo výskume, majú nadanie pre písanie. Je to farba opatrnosti a ostražitosti. Napriek tomu je človek reprezentujúci sivú farbu ochotný pomôcť. Túto pomoc nenavrhne nikdy sám, iniciatíva je na tom druhom. Do svojho života by potrebovali vniesť trošku ľahkosti a odbúrať tak prílišnú sterilitu.


 

Oranžová

Ste veľmi spoločenskí ľudia a radi sa bavíte životom. Skrýva sa vo vás rebel, ktorý nebude nikdy s ničím spokojný. Radi podpichujete ľudí a niekedy neviete, kedy treba ustúpiť a nechať ostatných vydýchnuť. I keď ste dobráci od kosti, niektorí ľudia nedokážu prísť na chuť vašej povahe a kvôli tomu sa neustále pohybujete na hranici kontroverznosti.

Ak človek pod vplyvom oranžovej farby nemá voľnosť, cíti sa ako v pasci. Milovníci tejto farby zbožňujú stromy a zvieratá. Je to farba ekologická, ktorá rešpektuje prírodu. Oranžová je rozšírenou farbou v odvetviach ako je poľnohospodárstvo, je obľúbenou farbou horských sprievodcov, rybárov či lesníkov. Dominantnou charakterovou črtou ľudí, obľubujúcich túto farbu, je ľudomilnosť. Oranžový rád chráni ľudí na okraji spoločnosti, pomáha opusteným ľuďom, sirotám a dokáže sa venovať “vznešeným záležitostiam”. Ak máte priateľa, ktorého reprezentuje oranžová farba, je to priateľ, na ktorého sa môžete stopercentne spoľahnúť. Sú v neustálom kontakte s prostredím, ktoré ich obklopuje a majú chuť zažívať nové dobrodružstvá. Ak sa im nepodarí dosiahnuť svoj vytýčený cieľ, vedia sa poučiť zo svojich činov. Po citovej stránke sú dobrými a vernými spoločníkmi. Počas celého života je pre nich rodina to najdôležitejšie. Vo vzťahu sú vášnivými milencami.

Zaujíma ich svet i ľudia okolo. Majú zvedavú povahu, novátorské schopnosti a ctižiadostivosť. Pôsobia energicky, príťažlivo, štedro a spravodlivo. Pri uskutočňovaní svojich predsavzatí sú tvrdohlaví a ťažko rešpektujú názory iných.