13.apríl 2017

13.04.2017 10:53

Zajtra je veľkonočný piatok. Počasie je studené, hoci nedávno boli už letné teploty. Aj zvieratá sa mi zdajú občas z toho zmätené. Chúďatá - nevedia si asi vysvetliť, prečo im je jeden deň ukrutne horúco a na ďalší deň im zamrzne v noci voda. Ale to si nevieme ani my vysvetliť.

Na vajíčkach nám sedia: 1 sliepka, 2 kačky a 1 hus. Za chvíľu finišujú. To som zvedavá, ako sa im podarí vysedieť nové potomstvo.

Znovu máme problémy s našou sviňou. Rafika je veľmi zlaté prasa, absolútne nenáročné a pokojné - väčšinu mesiaca. Potom má ovuláciu a z mierumilovného prasaťa sa mení na sexuálnu maniačku. Z nejakého dôvodu má v hlavičke utkvelú predstavu, že ideálnym samcom pre ňu by bol jeden z našich koní - a je jej úplne jedno, či to bude kobyla alebo vykastrovaný žrebec. Každý deň s ňou hrám takú hru: ona roztrhá plot do konského výbehu, ja ho večer opravím. Ona ho na ďalší deň znovu zničí a na rade som ja. Toto jej trvá také 3 - 4 dni a potom hormonálna búrka utíchne a Rafika je znovu to naše mierumilovné prasiatko. Vôbec jej pritom nevadí, že kone si vo svojom výbehu s ňou hrajú futbal a ona je v roli lopty. Je dokonalým príkladom toho, že láska znesie aj bitku. V podstate je to týraná žena.

Malá Me-me je už dokonale samostatná. Kedykoľvek sa objaví na našej terase - také veci ako je plot medzi dvomi dvormi jej nič nehovoria. Akosi presublimuje cez oká pletiva, ktoré je natiahnuté medzi našou obytnou zónou a dvorom pre zvieratá. Aj jej matka Gajda ovládala tento druh kozej mágie. Prechádzala cez uzavreté ploty bez najmenších problémov. Aj Me-me - keď dostane chuť na niečo dobré, alebo sa chce len tak pomojkať - objaví sa pri mne a to buď na dvore, alebo rovno v obývačke. Akurát ten drobček nechápe, prečo ju z domu vyhadzujeme.

 

—————

Späť